Yabancı Bilgi Grubu

Yabancı Bilgisayar, Cevher Host, YbnCall ve Yabancı Patent ile Bilişim Çözümleri, Marka - Patent ve Çağrı Merkezi Çözümleri ile Güvenilir ve Kaliteli Hizmet Sunmaya Devam Ediyoruz.

Hakkımızda

image

İnternet insanların her geçen gün gittikçe artan "üretilen bilgiyi saklama, paylaşma ve ona kolayca ulaşma" istekleri sonrasında ortaya çıkmış bir teknolojidir. Ülkemizin bu teknoloji ile 90 lı yılların sonlarına doğru, sayılı birkaç kuruluş tarafından kullanılması ile tanışmıştır. 2000 yılına gelindiğinde Türkiye'de 1.300.000 adet olduğu tahmin edilen internet kullanıcısı bulunmakta ancak sayının hızla artış göstermesine rağmen internet yayın sitelerinin yüksek olan maliyetleri, kullanıcı sayısı artısı bakımından önemli bir engel olmaktaydı.

Cevherhost olarak biz o yıllarda Türkiye'de çok yüksek fiyatlarla verilen bu hizmetlerin, ABD ve Avrupa ülkelerinde uygulanan daha düşük maliyetlerle ve kaliteden ödün vermeden sağlanabilecegi düşüncesi ile Yabancı Bilgisayar ve İnternet Çözümleri adı altında 2000 yılı Haziran ayında faaliyetlerimize başladık. 2003 yılına geldiğimizde Türkiye'de internet kullanıcı sayısı 5.000.000 adede ulaştı. Geride bıraktığımız 12 yıllık süreç içerisinde Yabancı Bilgisayar ve İnternet Çözümleri Microsoft ile SPLA anlaşması yaparak veri merkezinde her türlü Microsoft lisansını müşterilerine kiralama yetkisine sahip olmustur. Ayrıca TR uzantılı domainler için yönetim yetkisini elinde bulunduran Orta Doğu Teknik Universite'nin Kayıtlı Operatörü olan Yabancı Bilgisayar ve İnternet Çözümleri, müşterilerine tr domainler içinde online yönetim ve alım imkanı sağlamaktadır.Günümüzde 35 milyonu geçen internet kullanıcısının olduğu ülkemizde, her geçen gün geliştirdiğimiz altyapımız ile kurumsal ve bireysel müşterilerimize danışmanlık, internet çözümleriyle hizmet verme gururu ve onurunu taşımaktayız.